3 Atrakcje Poznania i okolic, których nie można przegapić

Stolica Wielkopolski jest pełna niespodzianek i ciekawych atrakcji. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. A co, jeśli wszystko się już widziało? W okolicy także nie brak ciekawych miejsc do odkrycia.

Czy to wycieczka z dziećmi czy weekendowy wypad, Poznań ma wiele propozycji spędzenia czasu. Dodatkowo znaleźć można tu tanie noclegi Poznań, które znajdują się w dogodnych lokalizacjach. Gdzie warto się wybrać w wolnym czasie?

  • Ogród botaniczny w PoznaniuOgród Botaniczny

Ogród mieści się w placówce naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. To zbiór ponad 7000 gatunków i odmian roślin z prawie wszystkich stref klimatycznych na Ziemi. Ogród został podzielony na działy, które prezentują rośliny ozdobne oraz z podziałem geograficznym, ekologicznym, systematycznym, biologii i zmienności roślin.

  • Zoo

Zoo w Poznaniu składa się ze Starego i Nowego. Poznańskie Zoo jest jednym z dwóch najstarszych ogrodów w Polsce, a jego początków można doszukać się już XIX wieku. Stara część została wpisana do rejestru zabytków i stanowi przykład zabudowy wiwaryjnej. Nowe Zoo powstało z potrzeby rozrostu obiektu. Lokalizacja Starego Zoo uniemożliwiała rozwój terytorialny, dlatego w ostateczności zdecydowano się na budowanie nowego zoo. Otworzono tu pierwszy w Polsce Pawilon Zwierząt Nocnych. Posiada ono także słynna kolekcję ptaków drapieżnych i sów, która jest uznawana za najbogatszą w Europie.

  • Zamek w Kórniku

    Kórnik

Miasto znajduje się 20 km od Poznania i leży nad jeziorem Kórnickim. Słynie z zespołu parkowo-pałacowego. Pierwszy zamek powstał tu w XV wieku i był wielokrotnie przebudowywany. Wewnątrz znaleźć można zabytkowe obrazy, meble, porcelana, biblioteka ze starodrukami i rękopisami dzieł Kochanowskiego i Mickiewicza. Zamek otoczony jest przepięknym parkiem w stylu angielskim.

Poznań położony jest blisko rozległych terenów zielonych i rozmaitych mniejszych miast, które pamiętają jeszcze dawne czasy. Okolice miasta mają do zaoferowania bardzo wiele, dlatego każdy znajdzie atrakcje dla siebie.