Apartamenty nad morzem w Sopocie – inwestycja pod wynajem

Sopot, mimo kapryśnej pogody, od lat jest ulubionym kierunkiem wakacyjnych wojaży Polaków. W letnie miesiące Sopot to miasto, które pęka w szwach. Turyści są wszędzie. Czy warto inwestować w apartamenty na wynajem w Sopocie skoro jest on tak popularnym kurortem?

Condohotel – co to jest?

Condohotele to apartamenty nad morzem, które są ciekawa ofertą inwestycyjną dla osób, które planują czerpać pasywne dochody z wynajmu nieruchomości. Condohotele to możliwość zakupu apartamentu w nowej inwestycji, która w całości przeznaczona jest pod wynajem krótkoterminowy.

Zalety kupna apartamentu w condohotelu

Apartamenty nad morzem w Sopocie, które mieszczą się w condohotelach są wygodną inwestycją, gdyż obowiązek zarządzania budynkiem bierze na siebie deweloper. Jest to rozwiązanie, które zdejmuje z właściciela mieszkania ciężar poszukiwania najemców, podpisywania umów, rozliczania wynajmu, czy rozliczania końcowego. Wynajem krótkoterminowy jest bardzo dynamiczny. Klienci bardzo często się zmieniają. Apartamenty nad morzem w Sopocie wynajmowane są na kilka dni. Zapanowanie nad taką sytuacją wymaga ciągłej pracy i zaangażowania. Dla większości właścicieli byłoby to bardzo kłopotliwe. Jest to praca, która bardzo mocno koliduje z codziennymi obowiązkami.

Wady condohoteli

Właściciel mieszkania kupuje apartament w inwestycji, która przeznaczona jest tylko na wynajem krótkoterminowy. Umowa, którą zawiera właściciel zobowiązuje go do przestrzegania ustaleń, które są zawarte często jeszcze przed powstaniem budynku. Jest to dobre rozwiązanie pod warunkiem, że deweloper, który wybuduje budynek, a następnie będzie nim zarządzał, ma doświadczenie w zarządzaniu powierzchniami hotelowymi.

Deweloperzy, którzy nigdy nie mieli do czynienia z zarządzaniem hotelami często nie są w stanie osiągnąć maksymalnych zysków.

Apartament nad morzem do wynajmu

Podobną inwestycją jest zakup apartamentu nad morzem w Sopocie do wynajmu w budynku zarządzanym przez wspólnotę mieszkaniową. Jaka jest różnica? Budynek jest zamieszkany przez prywatne osoby, które przeznaczają swoje apartamenty na cel jaki chcą . Właściciele nie są do niczego zobligowani. Zakup apartamentu nad morzem w Sopocie w takim budynku daje większą swobodę, ale również wiąże się z koniecznością samodzielnego zarządzania apartamentem lub wynajęcia firmy, która trudni się zarządzaniem nieruchomościami.

Czy warto kupić apartament nad morzem w Sopocie na wynajem? Na pewno jest to inwestycja, nad którą warto się zastanowić i dobrze ją przeanalizować.