Dom drewniany, a nie murowany

Sytuacja na rynku nieruchomości zmusiła wiele osób do poszukiwania jak najtańszej alternatywy. Malo osób o tym wie ale już od dawna jest ona obecna na naszym rynku, chociaż od dłuższego czasu jest niedoceniana i uważana za przeżytek.

Domy z drewna były budowane już kilkaset lat temu. Pewnie dlatego kojarzyły się do niedawna z archaicznością. Technologa budowy jednak bardzo się zmieniła i dzisiaj mogą być określane jako równoprawny przeciwnik dla domów murowanych. A trzeba powiedzieć, że są znacznie tańsze. Dzisiaj dom z drewna można zbudować w cenie mieszkania a trzeba przyznać, że komfort posiadania własnego domu jest znacznie wyższy niż mieszkania w bloku z kilkudziesięcioma rodzinami.

Jeżeli już mowa o komforcie to domki drewniane nie mają się czego wstydzić przed swoimi murowanymi kolegami. Wszystkie materiały wykończeniowe są odpowiednio zakonserwowane i nie ma mowy jakichkolwiek problemach z tego powodu, że jest to drewno. We wnętrzu można trzymać dokładnie te same rzeczy co w tradycyjnym domu.

Jak widać kanadyjskie domy mają dużo więcej zalet niż wad. Wygląda na to, że ich popularność będzie rosła z roku na rok. Miejmy tylko nadzieję, że nie dojdzie do podobnej sytuacji jak z mieszkaniami gdzie zbyt duży popyt tak bardzo wywindował ceny.