Hokery – jak dobrać?

Obecnie w wielu mieszkaniach znajdziemy kuchnię otwartą na salon. Takie rozwiązanie pozwala na otwarcie przestrzeni i sprawienie, że małe mieszkanie wydaje się większe. Te dwa pomieszczenia zazwyczaj podzielone są przez wyspę ze stołkami barowymi. To właśnie hokery są tutaj najważniejsze, bo znajdują się w samym centrum pomieszczenia. Jak je dobrać, żeby były nie tylko wygodne, ale też stanowiły ozdobę mieszkania?

Wysokość jest najważniejsza
Jeśli chcemy, żeby na naszych stołkach barowych było nam wygodnie, musimy zadbać o to, żeby miały one odpowiednią wysokość. Powinna ona zależeć od wyspy lub stołu, przy którym one stoją. Zależność prezentuje się w ten sposób:
-jeśli blat ma wysokość 80-89 cm, stołek powinien mieć 55-64 cm,
-jeśli blat ma 90-99 cm, stołek powinien mieć 65-74 cm,
-jeśli blat ma 100-115 cm, stołek powinien mieć 75-90 cm.
Jeśli będziemy stosować się do tej rozpiski, nasze hokery będą miały idealną wysokość, a nam będzie wygodnie.

Oparcie i inne dodatki
Hokery nie muszą mieć oparcia ani podłokietników, ale z pewnością będzie to duża zaleta. Nie mniej jednak, jeśli nasze mieszkanie jest naprawdę małe, lepiej będzie kupić takie, które składają się z samego siedzenia. Dzięki temu będziemy mogli wsunąć je pod blat i zajmą mniej miejsca, kiedy nie będziemy na nich siedzieć. Z kolei jeśli nasza kuchnia jest spora, możemy spokojnie zdecydować się na hokery z oparciem i podłokietnikami.

Dobrane do wystroju
Oprócz odpowiedniej wysokości, ważny też jest wygląd stołków. Przede wszystkim, powinny one być w tym samym stylu, co reszta naszej kuchni. Jeśli nasze mieszkanie jest bardziej nowoczesne, możemy zdecydować się na bardzo modne ostatnio stołki metalowe. Najmodniejsze są te chromowane. Dzięki nim nadamy naszemu mieszkaniu ciekawy, industrialny wygląd. We wnętrzach, które są bardziej tradycyjne lepiej sprawdzą się stołki drewniane i klasycznym wyglądzie. Odpowiednie propozycje znajdziesz na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Hokery-i-krzesla-barowe-219.html.

Kontrasty
Jeśli chodzi o kolor hokerów, również należy zwrócić uwagę na resztę wystroju kuchni i sąsiadującego pokoju. Jeśli panują w nich raczej stonowane barwy, dobrym pomysłem będzie kupienie stołków barowych, które będą miały żywy kolor. W ten sposób wprowadzimy do pomieszczenia ciekawe kontrasty, a przestrzeń zostanie przełamana. Z drugiej jednak strony, jeśli nasza kuchnia ma już kolorowe akcenty, hokery powinny być raczej stonowane, żeby nie gryźć się z resztą wystroju. Zawsze sprawdzą się odcienie szarości i beże. Należy jednak uważać na biel, bo meble w tym kolorze łatwo się brudzą i trudno się je czyści.