Jak urządzić pokój dla bliźniaków?

Mając bliźniaki musimy liczyć się z tym, że oboje będę rosnąć w tym samym czasie. Dlatego ani ciuszków, ani mebli nie będą mogli po sobie „dziedziczyć”. Bliźniaki to prawdziwe szczęście dla rodziców, ale równocześnie ogromne wyzwanie. Jedno dziecko jest bardzo drogie w utrzymaniu, a co dopiero dwoje. Podczas organizowania przestrzeni dla bliźniaków w domu, trzeba pamiętać, ze obu musimy traktować tak samo, żeby żadnego nie faworyzować, dlatego każdy musi mieć tyle samo miejsca w pokoju i najlepiej takie same meble.

Kiedy przejrzymy blogi rodziców bliźniaków, którzy pokazują pomysły na pokój, możemy zauważyć, ze sypialnie te są zazwyczaj budowane na zasadzie odbicia lustrzanego. Kiedy mamy duże mieszkanie z większym pokojem dla dzieci, możemy sobie pozwolić na takie rozwiązanie i jest ono całkiem sympatyczne, nie tylko ze względów praktycznych, ale również estetycznych. Co jednak zrobić, gdy nasze mieszkanie nie ma wielkich wymiarów, a metraż nie pozwala na wstawienie dwóch łóżek? Wystarczy logicznie pomyśleć i da się wpaść na cos naprawdę mądrego.

    • Łózko piętrowe! Łóżka piętrowe są idealnym pomysłem dla rodziców, którzy swoje bliźniaki muszą zmieścić w jednym, niedużych rozmiarów, pokoju. Jedyny problem, jaki może się pojawić, to kłótnie maluchów o to, kto ma spać u góry!
    • Jedno długie biurko! Inwestując w jedno długie biurko, przy którym zmieszczą się oba szkraby, możemy zaoszczędzić nie tylko miejsce w pokoju, ale również pieniądze, które – wydane na dwa biurka – przydadzą się na wyprawki.
    • Duża szafa! Najlepiej taka wbudowana w ścianę. Dzięki takiej szafie zaoszczędzimy sporo miejsca, a wszystkie ciuszki naszych dzieci zmieścimy bez żadnego problemu. Warto pamiętać, że tego typu szafy przydają się do przechowywania nie tylko ubrań. Możemy w nich schować również zabawki, gry, plecaki czy pościel.

Jak widać aranżowanie pokoiku dla dwóch bliźniaków, nie musi być wcale straszne i podwójnie drogie. Wystarczy kilka drobnych pomysłów, które sprawią, że przestrzeń pokoju dziecięcego będzie ładna, uporządkowana i praktycznie rozdysponowana.