Patelnia ceramiczna – największe zalety

Patelnia jest elementem, który musi znajdować się w każdej kuchni. Materiały i metody konstrukcyjne stosowane w nowoczesnych patelniach różnią się znacznie, a niektóre typowe materiały obejmują: miedź, stal nierdzewną, żeliwo oraz ceramikę. Jaka patelnia będzie idealna?

Zalety patelni ceramicznej

Patelnie lub inne garnki pokryte teflonem mogą zanieczyścić żywność, co może powodować problemy zdrowotne. Patelnie z powłoką ceramiczną są niezwykle bezpieczne przed wszelkimi szkodliwymi chemikaliami, takimi jak PTFE i PFOA. Ponadto są trwałe i nie rozciągają się tak łatwo, jak powłoka teflonowa. Trudno jest znaleźć dobrej jakości patelnię, właśnie dlatego warto zainwestować swoje pieniądze w patelnie ceramiczną. Ich wydajność gotowania i inne przydatne funkcje czynią je wyjątkowymi produktami dla wszystkich. Podczas produkcji ceramiczną patelnie piecze się w piecu, dzięki czemu jest ona nie tylko trwała, ale również mocna i odporna na wszelkie zniszczenia. Po tym procesie zanurzają patelnię w polewie, która nadaje powłoce nieprzywierający, błyszczący efekt. Ze względu na specjalny proces powlekania i glazurowania lepiej nie używać najlepszej ceramicznej patelni w wysokiej temperaturze.

Źródło: dajar.pl

Patelnia idealna

Ceramiczne patelnie nadają się do gotowania na kuchence indukcyjnej oraz kuchence gazowej. Ich gładka powierzchnia nigdy nie pozwala żywności przykleić się do powierzchni – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla każdej osoby, która gotuje. Patelnia nigdy nie wytwarza toksycznych oparów, tak jak naczynia kuchenne z teflonu. Tego typu patelnie są wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ciepło równomiernie rozprowadza się na patelni, dzięki czemu potrawy są smaczniejsze. Patelnia może posiadać również uchwyty ze stali nierdzewnej z silikonowym uchwytem i dopasowanym szklanym obrzeżem. Wszystkie te uchwyty i pokrywki są bezpieczne podczas użytkowania w kuchni. Przygotowanie zdrowej żywności o odpowiedniej konsystencji i smaku jest bardzo ważne. Na ceramicznej patelni można przygotować wspaniałe potrawy, które zachwycą wiele osób.

Patelnia ceramiczna cieszy się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Jej nieprzywierająca warstwa jest wolna od wszelkiego rodzaju szkodliwych chemikaliów. Kolejną najlepszą rzeczą w ceramicznym naczyniu jest to, że jest to produkt łatwy w użyciu. Najlepsza ceramiczna patelnia zawiera silikonowe uchwyty o przyjemnym dotyku i płaską szklaną pokrywę z silikonowym obramowaniem. Ten silikonowy uchwyt jest całkowicie odporny na ciepło.