Rosnąca liczba deweloperów w Polsce

Od jakiegoś czasu bo nie tylko w roku 2016 w Polsce zaczęło z roku na rok przybywać deweloperów mieszkaniowych i budowlanych. W roku 2016 mieliśmy ten wskaźnik rekordowy. Duża przyczyną i zasługą w tym były stabilny rynek pracy i rzekomo rosnące wynagrodzenia, a także rekordowo niskie oprocentowania kredytów hipotecznych na mieszkania. Przyczynił się do tego także rządowy program MDM, na który z dniem dzisiejszym już zabrakło pieniędzy i nie będzie tak samo wspierał ludzi jak wcześniej. Polega on na tym, że po spełnieniu określonych wymogów i kryteriów życiowych jak i wyboru mieszkania dostawało się dopłatę do kredytu od polskiego rządu. Można mieć maksymalnie równo 35 lat i mniej aby się do niego załapać. Mile widziany jest także spory wkład własny dzięki, któremu im jest on wyższy tym możemy uzyskać większą pomoc od rządu.

Popyt na mieszkania jest coraz większy i jest on spowodowany właśnie dzięki takim programom jak Mieszkanie Dla Młodych i wcześniej wspomnianym niższym oprocentowaniem kredytów. Młodzi jak i starsi ludzie zaczynają trochę pokazywać tendencje do uciekania z dużych aglomeracji miejskich i przeprowadzają się na obrzeża bo tam buduje się teraz najwięcej deweloperów. W dużych miastach jest to dla nich droższe zarówno wszystkie podatki i pozwolenia, a także trudno jest znaleźć tam wolną przestrzeń nie wyburzając niczego. Zobacz jakie udogodnienia oferuje firma Dom Moich Marzeń w programie MDM (https://dommoichmarzen.eu/kredyty).

Program MDM jest z głównych przyczyn napędzającym te wyżej wymienione wzrosty. Nawet jego kryteria nie są aż tak ograniczające i ludzie się z większą bądź mniejszą łatwością na niego decydują. Współczesna społeczność wykazuje tendencję do polepszenia warunków swojego życia i szuka mieszkań o wyższym standardzie. Takich mieszkań także powstaje coraz więcej są to apartamentowce najczęściej w Warszawie lub innym dużym polski mieście o bardzo dużej cenie. Są to duże mieszkania mające często więcej pięter niż wieżowce i są bardzo luksusowe. Oczywiście wszystko zależy jak kto sobie umebluje i wszystko urządzi ale koniec końców jest to bardzo droga inwestycja na którą nie każdego stać, a na pewno nie młodych ludzi.