Wykończenie pod klucz mieszkania: jak wybrać dobrą firmę?

W momencie, gdy kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy zadbać o to, by w miarę szybko i sprawnie wykończyć je pod klucz. Dopiero wtedy nasze nowe lokum będzie nadawało się w pełni do zamieszkania. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, w jaki sposób wybierać firmę odpowiedzialną za wykończenie Waszego nowego gniazdka.

Kredyt hipoteczny, znalezienie dobrego mieszkania, a wreszcie kupienie go – to dopiero początek tej długiej drogi, która prowadzi do zamieszkania na swoim. Teraz przyjdzie nam zmierzyć się z trudnym zadaniem, jakim jest wykończenie mieszkania pod klucz. W tej kwestii możemy obrać jedną z dwóch dróg: albo zajmiemy się tym samodzielnie, albo podejmiemy współpracę z profesjonalną firmą.

Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie opcja druga. Tylko w jaki sposób wybrać dobre biuro, które pomoże nam uporać się z nowym gniazdkiem i przygotować je do zamieszkania?

Po pierwsze dobry projekt!

Zanim zaczniemy jakiekolwiek prace wykończeniowe, musimy pamiętać o tym, by posiadać dobry projekt całego mieszkania. Z uwzględnieniem każdego szczegółu zarówno technicznego, jak i dekoratorskiego.

Wybieraj architektów wnętrz, którzy chętnie dzielą się swoim portfolio i pokazują osiągnięcia udokumentowane zdjęciami. Perfekcyjny koncept Twojego mieszkania leży w zasięgu ręki. Wystarczy po niego sięgnąć i wybrać architektów, których dzieła najbardziej Ci się spodobają.

Dobre opinie mogą pomóc!

źródło: Studio Loko

Zanim zdecydujesz się na współprace z jakąś firmą, zapoznaj się najpierw z opiniami na jej temat. To bardzo ważne, by wybierać tylko biura projektowe, które cieszą się dobrą renomą. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie zostaniemy oszukani lub prace nie będą przeciągały się w nieskończoność.

W tej kwestii warto ufać znajomym oraz rodzinie, którzy korzystali z usług architektów wnętrz przy wykańczaniu własnych mieszkań.

Kompleksowe podejście: projekt i wykonanie

Pamiętaj, że najlepszą opcją jest upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Istnieją biura projektowe, które nie zajmują się wyłącznie tworzeniem konceptów mieszkań oraz ich projektów pod klucz, ale również współpracują z dobrymi firmami budowlanymi i wykończeniowymi. Wówczas zyskujemy pewność, że wszelkie prace pójdą zgodnie z ustalonym planem i projektami. A nad czasem ich wykonania będzie czuwał ktoś inny niż my.

To bardzo ważne udogodnienie, dzięki któremu zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów.